24 maj (wtorek) – język polski godz. 900
(czas trwania 120 minut, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas pracy z arkuszem wydłużony do 180 minut)
25 maj (środa) – matematyka godz. 900
(czas trwania 100 minut, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas pracy z arkuszem wydłużony do 150 minut)
26 maj (czwartek) – język obcy nowożytny (język angielski, język niemiecki) godz. 900
(czas trwania 90 minut, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas pracy z arkuszem wydłużony do 135 minut)
Organizacja dni, podczas których uczniowie piszą
egzamin ósmoklasisty - informacje dla uczniów klasy VIII
OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY SZKOLNY
Uczniowie nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą (niegazowaną, z nienaruszoną zakrętką).
Uczniowie wchodzą na teren szkoły o godz. 8.20 przechodzą pod wyznaczone sale zgodnie z listą uczniów przystępujących do egzaminu.j.
O godzinie 8:30 zdający:
- wchodzą do sali pojedynczo, według kolejności na liście zdających przedstawiając dokument tożsamości i odbierają od członków zespołu nadzorującego przygotowane przez OKE naklejki kodujące.
- przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego losuje numery stolików, przy których uczniowie będą pracować. Każdy zdający zajmuje miejsce przy stoliku, którego numer został dla niego wylosowany.
- stoliki w sali egzaminacyjnej są ustawione tak, by pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5 metrowy odstęp w każdym kierunku.
Obowiązuje zakaz wnoszenia na salę egzaminacyjną telefonów komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych.
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: co najmniej 2 długopisy z czarnym tuszem (nie może być ścieralny), linijkę. (Linijkę uczniowie przynoszą na egzamin z zakresu matematyki).
Uczniowie nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających. Na egzaminie każdy uczeń korzysta z własnych przyborów.
Egzamin zaczyna się punktualnie o godzinie 900. Uczniowie spóźniający się nie zostaną dopuszczeni do pisania.
Zdający zapisuje swój indywidualny kod i numer PESEL w wyznaczonych miejscach zestawu egzaminacyjnego i nakleja naklejki kodowe, zgodnie z instrukcją przewodniczącego zespołu nadzorującego.
Zdający rozwiązuje zadania i zaznacza lub zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem!
W czasie trwania egzaminu zdający pracuje samodzielnie i nie zakłóca jego przebiegu. W przypadku niesamodzielnej pracy lub zakłócania przebiegu egzaminu przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego przerywa egzamin danego ucznia, unieważnia jego pracę i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej.
Po zakończeniu pisania egzaminu uczniowie nie mogą gromadzić się przed szkołą, udają się do domu.
ŻYCZYMY POWODZENIA!